OBELEŽITEV SVETOVNEGA DNE TURIZMA IN JEZIKOV, 2017

naša stojnica

Povezali smo se z javnim zavodom za spodbujanje podjetništva in razvojne projekte občine Izola. Vključili so nas v projekt Tedni sredozemske obale, kjer smo predstavili naš praznik, 27. september, svetovni dan turizma. V parku Pietro Coppo smo pripravili stojnico in na njej predstavili izdelke naših dijakov. Dijaki iz programa predšolska vzgoja so s posebno tehniko izdelali didaktične igrače. Dijaki programa gastronomija in turizem pa so izdelali informativne brošure obalnih mest. Ker je 27. september tudi svetovni dan jezikov so dijaki pod mentorstvom profesoric slovenščine in tujih jezikov pripravili vodenje v slovenskem, angleškem, italijanskem in nemškem jeziku. Prav ta dan so bili na obisku na Srednji šoli Izola ravnatelji in profesorji srednjih šol iz Češke. Naši dijaki so se izkazali v vlogi vodnikov po šoli in pri razkazovanju kulturnih in zgodovinskih znamenitosti Izole.

Alenka Lodrant