Sodelovanje Srednje šole Izola in OŠ Koper

Povodni mož v klasični in sodobni izvedbi

Dijaki 4. letnika smeri Predšolska vzgoja so na OŠ Koper izvajali delavnice za učence osmih razredov.

24 učencev 8. r. je ustvarjalo v različnih delavnicah pod vodstvom dijakov. Za zaključek  so izvedli Prešernovega Povodnega moža. Učenci so recitirali poezijo, medtem ko so drugi sovrstniki plesali, igrali na instrumente in z mimiko nakazovali recitirani tekst.

V likovni delavnici so učenci pod mentorstvom dijakov pripravili sceno, izdelali kostume in atribute za nastopajoče plesalce.

Poezija je bila osnova, iz katere je nastala sodobna različica Povodnega moža, kjer so plesalci, Urška in Povodni mož zaplesali po norih sodobnih ritmih.

Vodenje delavnic z zaključnim nastopom je bila prijetna izkušnja, ki je obogatila sodelovanje in izkušnje tako osnovnošolcem kot srednješolcem.

Zaključni nastop je potekal v šolski avli pred navdušeno publiko vseh osmošolcev OŠ Koper.

Hvala vodstvoma obeh šol, da sta nam omogočili, da je zamisel prerasla v čudovito doživetje.

mag. Marlene Zorjan Hrovat