Šolsko državno prvenstvo v športni gimnastiki 2015/2016

V petek, 13. 5. 2016, se je šolska gimnastična ekipa udeležila šolskega državnega prevenstva v športni gimnastiki, ki je potekalo na OŠ Dobrova. Šolo je predstavljala ekipa dijakinj v sestavi: Neža Simčič, Rebeka Grižon in Erika Primožič. Pri dijakih so šolsko ekipo zastopali: Erik Flego in Maj Vegnuti.

Tekmovalci so pod budnim očesom sodnika opravili predpisano sestavo na posamičnem športnem orodju. Fantje so tekmovali na parterju, preskoku, bradlji in drogu. Dekleta so svoje znanje prikazale na parterju, preskoku, ženski bradlji in gredi. Po končnem seštevku točk je ekipa fantov Srednje šole Izola stopila na najvišjo  stopničko in zasedla odlično prvo mesto. V posamični razvrstitvi je bil dijak Maj Vegnuti 2., Erik Flego pa je zasedel 3. mesto. Med dekleti je naša šolska ekipa tokrat zasedla 6. mesto. Rebeka Grižon je v posamični razvrstitvi zasedla 8. mesto, Neža Simčič je bila 13., Erika Primožič pa 22. mesto. Za dosežene rezultate vsem nastopajočim iskreno čestitamo!

šp.gimnastika