Šolsko državno prvenstvo v mali prožni ponjavi

MPP brežice mar.2016

V torek, 22. 3. 2016, se je šolska gimnastična ekipa udeležila šolskega državnega prevenstva v mali prožni ponjavi, ki je potekalo na OŠ Brežice. Šolo je predstavljala ekipa dijakinj v sestavi: Neža Simčič, Sara Srakar, Rebeka Grižon in Brigita Švab. Med posameznicami je tekmovala Erika Primožič. Pri fantih smo tokrat imeli zaradi poškodbe Aljaža Lavriča, ki tudi zastopa našo šolo na gimnastičnih tekmovanjih, le 2 tekmovalca med posameziki. Šolo sta zastopala Erik Flego in Maj Vegnuti.

Tekmovalci so pod budnim očesom sodnika opravili en obvezen skok in tri poljubne skoke iz razpredelnice skokov, ki so različno točkovno ovrednoteni. Po končnem seštevku točk je ekipa deklet Srednje šole Izola ponovno stopila na zmagovalne stopničke in zasedla odlično tretje mesto. Pred našo ekipo sta bili le ekipi Gimnazije Šiška in Gimnazije Koper. Med posameznicami je bila najvišje uvrščena Neža Simčič na 9. mestu, Sara Srakar je bila 11., Rebeka Grižon 17., Erika Primožič 19. in Brigita Švab 28. Pri dijakih je 14. mesto zasedel Erik Flego, Maj Vegnuti pa je bil uvrščen na 25. mesto.

Za dosežene rezultate vsem nastopajočim iskreno čestitamo!

Aktiv ŠVZ