Cankarjevo priznanje

ZLATA KRISTINA

Če se naše duše po šolanju ne bodo nič skladneje gibale in če naša presoja ne bo postala nič bolj zdrava, mi je čisto vseeno, če šolarji namesto z učenjem zapravljajo čas z igranjem tenisa.

Filozof Michel de Montaigne

Navdušenost nad knjigami oz. vdanost knjigam se vsako leto dotakne tudi tekmovalcev za Cankarjevo priznanje. Letos so svojo ustvarjalnost, bogastvo misli ter besedno spretnost pokazali ob Zupanovem romanu Menuet za kitaro.

Tekmovanja se je udeležilo 11 tekmovalcev. Bronasta priznanja so prejeli: Kristina Volčina, z mentorjem Robinom Krampfom, Jakob Urankar z mentorico Orjano Zonta Bajec ter Nedim Šepić  in Wayne B. Blake z mentorico Natašo Stopar. Naša dijakinja Kristina Bogataj – mentorica Bojana Milutinovič –  pa je, če povemo z Zupanovimi besedami, prišla na grič, osvojila je zlato Cankarjevo priznanje, v svoji skupini pa odlično tretje mesto v državnem merilu. Čestitke vsem! Bravo!

Kristina Bogataj, zlato Cankarjevo priznanje