Srednješolsko finalno tekmovanje posameznikov v atletiki 2015/2016

V sredo, 18. 5. 2016 je v Domžalah potekalo finale šolskega prvenstva v atletiki za srednje šole. Po kvalifikacijah iz področnih tekmovanj se je na finalno tekmovanje uspelo uvrstiti naši dijakinji 1. letnika predšolske vzgoje, Klari Begič. Klara je tekmovala v teku na 100 m.

V močni konkurenci je v kvalifikacijah tekla s časom 12. 60 sekund, kar je tudi postal njen novi osebni rekord. Z omenjenim časom se je naša dijakinja uvrstila v finale, kjer je teklo le najboljših 8 tekmovalk. V finalnem nastopu je sicer bil čas teka nekoliko slabši (12. 77), vendar se je Klara potrudila po najboljših močeh. Z doseženim časom je zasedla skupno 8. mesto.

Klara je obiskuje šele 1. letnik in zato so vsa tekmovanja namenjena tudi zbiranju novih izkušenj. Verjamemo, da zagotovo kljub doseženem zelo dobrem rezultatu, še ni rekla svoje zadnje besede.

Iskreno čestitamo za dosežen rezultat!