ZLATI MATURANTI NA SREDNJI ŠOLI IZOLA

Kljub zahtevnim razmeram, s katerimi so se v preteklem šolskem letu na Srednj šoli Izola soočale dijakinje in dijaki zaključnih letnikov programov Gastronomija in turizem, Gastronomija, Kozmetični tehnik, Predšolska vzgoja in Zdravstvena nega, nas vse izjemno veseli dejstvo, da so nekateri izmed njih ob koncu šolanja dosegli izjemne rezultate. Tako je bila sreda, 6. 7. 2022, dobesedno obsijana s soncem in prav poseben dan za 6 dijakinj. Tri so dosegle vseh možnih 23 točk in so postale diamantne maturantke, in sicer Nina Lisjak in Špela Pangerc programa Predšolska vzgoja in Celestina Sabadin programa Zdravstvena nega. Sledijo jim zlate maturantke Lara Kosič in Nika Paljk programa Gastronomija in turizem in Nikolina Novarlić programa Zdravstvena nega z eno točko manj. Z njimi pa veselijo tudi ostali dijaki, ki so poklicno maturo uspešno opravili, saj so dokazali, da krizne razmere niso ovira za dobre rezultate, mogoče jih celo vzpodbudijo. V svojem nagovoru je ravnateljica, gospa Adelija Perne, izpostavila, da časi niso bili lahki ne za dijake ne za učiteljski zbor, ponosna pa je, da je dijakom uspelo pripluti do konca s polnimi jadri in opremljenimi za bodoče izzive. Župan, Danilo Markočič, pa jim je položil na srce, naj korajžno sledijo svojim sanjam.

Na svečani podelitvi maturitetnih spričeval smo se z dijaki veselili učitelji in delavci šole v upanju, da bodo naslednje generacije še boljše in da bodo znanje, ki so ga pridobili v 4 letih šolanja, čim boljše uporabili. Na priloženi fotografiji, z leve proti desni: župan Danilo Markočič, dijakinje Celestina Sabadin, Nikolina Novarlić, Špela Pangerc, Lara Kosič, Nina Lisjak in Nika Paljk ter ravnateljica Adelija Perne.