Potrdila o vpisu za namen subvencioniranega prevoza in študentskih servisov

lz Ministrstva za infrastrukturo so nas opozorili, da dijaki za nakup subvencioniranih vozovnic ne potrebujejo obrazca “Vloga za izdajo subvencioniranih vozovnic”. Obrazec namreč ne velja več, saj je na portalu subvencij potniškega prometa objavljen nov obrazecna katerem ni potreben žig šole, niti mu ni treba prilagati potrdila o vpisu, saj na prodajnem mestu podatke ob predložitvi obrazca pridobijo iz CEUVIZ. Ob tem pa prosijo, da dijake, ki na šoli povprašujejo po tovrstnih obrazcih ali potrdilih o vpisu za ta namen, informiramo o drugi možnosti, in sicer oddaji elektronske oddaje vloge (s certifikatom) preko portala eUprava in nakupa subvencionirane vozovnice preko spleta, s čimer bodo bistveno prispevali k odpravi administrativnih ovir in k zmanjšanju čakalnih vrst za pridobitev subvencionirane vozovnice.

Potrdila za vpis za delo preko študentskih servisov bodo dijaki še potrebovali; v tem času sicer CEUVIZ že povezujejo z nekaterimi študentskimi servisi, ki jim bodo sledili še ostali, zato upajo, da v bodoče tudi potrdil za ta namen ne bo več treba izdajati.