Popestrimo pouk italijanščine, september 2016

Igrica za otroke »Osržek in njegove dogodivščine« – VIDEO

Napisali, igrali : dijaki 3.PV

Mentorica: prof. Eufemija Munda

Nastop pred malčki italijanskega vrtca v Izoli (Scuola materna l’Aquilone di Isola)

Smo dijaki 3. PV razreda. Smo zelo živahni, a ustvarjalni. Smo polni novih idej in se že med poukom pripravljamo na naše bodoče delo.

Ustvarjalnost pri italijanskem pouku je cilj našega izobraževanja in naša profesorica Eufemija Munda nas pri tem spodbuja in vodi.

Ne samo sedeti, poslušati in pisati, ampak ustvarjati, uporabljati vse naše skrite talente. Vse to smo potegnili na dan in pripravili igrico za otroke. Naše vodilo je bil Ostržek, njegove dogodivščine in njegova pot v spoznavanje sveta.

Še do včeraj je bila italijanščina za nas pravi BAU,BAU…, a je danes po uspelem nastopu postala tudi jezik sporočanja na našem dvojezičnem področju in jezik petja z elementi plesa in animacije.

Če smo uspeli pritegniti pozornost otrok iz italijanskega vrtca v Izoli (Scuola materna l’Aquilone di Isola), potem smo uspešni in znamo dovolj, da lahko to pokažemo tudi drugim.

Veselimo se že naslednjega nastopa za malčke.

pripravila: E.Munda