Obisk Ameriške ambasade, oktober 2017

Dne 23.10.2017 smo na Srednji šoli Izola gostili predstavnici Ameriške ambasade v Sloveniji, diplomatko go. Brittany McAnally ter go. Charlotte Taft, koordinatorico Alumni programov Javnega sektorja Ameriške ambasade v Sloveniji.

V organizaciji predavateljice Lane Švab, dipl. org. tur. (UN) je potekala predstavitev načina življenja, kulture, vrednot in motivov za potovanja prebivalcev ZDA. Ameriška diplomatka je orisala svoje videnje Slovenije iz vidika ameriškega obiskovalca. Uvodni predstavitvi je sledila skupinska diskusija z dijaki, ki so se na srečanje pripravili z vprašanji za predstavnici Ameriške ambasade.

Gostji sta bili navdušeni nad splošno razgledanostjo dijakov, prostori šole ter kosilom, ki ga je pripravila ekipa restavracije Srednje Šole Izola. Obljubili sta, da se bosta ob podobni priložnosti, z veseljem še vrnili!